2 Noce w Kairze/ 3 Noce na rejsie po Nilu/ 2 Noce w pociągu

 

Dzień 1:

Przylot na lotnisko w Kairze (Cairo International Airport), gdzie spotkacie się państwo po raz pierwszy z naszym przedstawicielem ( będzie on trzymał kartkę z państwa imieniem i nazwiskiem,dlatego też prosimy o podanie dokładnych szczegółów lotu: nazwa, numer lotu, czas przylotu). Przewodnik pomoże państwu w formalnościach dotyczących: kontroli paszportowej, identyfikacji bagażu i odprawy celnej. Przejazd prywatnym samochodem (klimatyzowanym) i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Kairze.

 

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu będzie czekał na państwa anglojęzyczny przewodnik-egiptolog, który będzie wam towarzyszył podczas wycieczki do trzech wielkich piramid w Gizie (jeden z siedmiu cudów świata). Największa i najstarsza z piramid w Gizie to piramida Cheopsa (Chufu), zbudowana za panowania czwartej dynastii około roku 2960 przed naszą erą. Przed piramidą Khepre znajdziemy Sfinksa ( ciało lwa z głową króla- boga). Obiad w orientalnej restauracji z widokiem na piramidy. Po obiedzie wyruszymy do Sakkara, gdzie znajdują się liczne grobowce oraz świątynie, m.in. piramida schodkowa Dżesera ( starsza o ok. 3 tys. lat od piramidy Cheopsa). Następnie udajemy się do Memphis- miasta, które było stolicą Górnego i Dolnego Egiptu,i które odegrało dużą rolę w historii faraonów, nawet kiedy Teby uznane było oficjalnie za miasto królów w zjednoczonym Egipcie. Po kolacji ( na własny koszt) transfer na dworzec kolejowy. Stamtąd podróż do Aswanu w wagonie sypialnianym pierwszej klasy. Kolacja i śniadanie bez dodatkowych opłat w pociągu.
Nocleg w pociągu.

 

Dzień 3:

Śniadanie w pociągu. Następnie po raz kolejny spotykamy się z naszym przewodnikiem, zabierze on nas na statek. Rejs po Nilu obejmuje pełne wyżywienie na pokładzie statku.Po obiedzie dotrzemy w okolice Wielkiej Tamy ( The High Dam)-nowoczesnej konstrukcji, zapobiegającej przed wylewami Nilu i dostarczającej energii elektrycznej całemu Egiptowi. Następnie zwiedzanie świątyni Philae- poświęconej bogini Izydzie. Widok na wyspę Elephantine, mauzoleum Agha Khan i na ogród botaniczny.Rejs na Kom Ombo.Kolacja i nocleg na pokładzie statku.

 

Dzień 4:

Śniadanie na statku. Rejs do Kom Ombo z przewodnikiem. Wizyta w świątyni Kom Ombo- wyjątkowej ze względu na to, że została poświęcona dwóm bogom: Sobkowi (bóg z głową krokodyla) i Horusowi ( bóg z głową sokoła). Obiad. Następnie rejs do Edfu i wizyta w świątyni Horusa. Świątynia ta została wykopana w ubiegłym wieku przez Auguste'a Mariette. Jej dziedziniec,okolice i pobliskie domy zostały przysypane przez piasek. W głębi świątyni znajduje się sanktuarium, gdzie posąg Horusa był pod opieką kapłanów. Kolacja i nocleg na statku

 

Dzień 5:

Po śniadaniu na pokładzie statku udamy się do Esna,w towarzystwie egiptologa (anglojęzycznego) Zachodniego Brzegu Egiptu, Doliny Krolów. To tam wlaśnie starożytni Egipcjanie pochowli swych liderów - krolów. Wierzyli, że "mówić" imię zmarłego przywroci go znowu do życia",więc podpisali nagrobki , aby mogły być odczytywane i wypowiedziane przez odwiedzających przez cały czas turystow. Wiele grobów zostało zrabowanych, wiele eksponatów zostało rozproszonych w muzeach na całym świecie, (przewodnik będzie cały czas opowiadać fascynujące historie dzięki, którym będziemy mogli się przenieść myślami do starożytnego Egiptu). Kolejna wizyta to świątynia królowej Hatszepsut, jednej z najbardziej dramatycznie położonych na świecie. (architekt królowej -, Senenmut). Odwiedzimy Koloseum Memnona. Zbudowana w Tebach, świątynia grobowa przez Amenhotepa III,który był strzeżony przez dwa posągi na szczycie zewnętrznej bramy. Lunch na pokładzie swojego statku i po południu czas wolny. Nocleg na pokładzie.

 

Dzień 6:

Opuszczenie pokładu po śniadaniu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd samochodem do świątyni Karnak, zbudowanej ponad 2000 lat temu. Wizyta w świątyni Luksorskiej. Transfer na dworzec kolejowy w Luksorze- podróż do Kairu. Posiłek podany będzie w przedziale lub w wagonie restauracyjnym wg państwa uznania. Kolacja i nocleg w pociągu.

 

Dzień 7:

Śniadanie po przyjeździe do Kairu. Przejazd klimatyzowanym samochodem do Muzeum Egiptu (pod opieką anglojęzycznego przewodnika- egiptologa). Muzeum to dysponuje zbiorami o pojemności 120 tys. obiektów z czasów od ery prehistorycznej aż do grecko- rzymskiej.Naukowcy obliczyli,że gdybyśmy chcieli  poświęcić jedną minutę każdemu obiektowi- musielibyśmy spędzić dziewięć miesięcy, aby zobaczyć całą kolekcję! Oczywiście największą popularnością cieszą się skarby z grobowca króla Tutenhamona, które z resztą zajmują sporą część budynku. Zwiedzanie: Cytadeli Saladyna- zbudowanej przez Saladyna w XII wieku w celu ochrony Starego Miasta Kairu, Alabastrowego Meczetu, Wiszącego Kościoła (El Muallaqa, Sitt Mariam, St Mary)- zbudowanego na szczycie południowej wieży bram Babilonu, synagogi żydowskiej- wzniesionej na przełomie VI i IX wieku naszej ery. Wizyta w kościele Mary Girgis, gdzie zobaczymy wizerunek św. Jerzego jako żołnierza rzymskiego,na koniu krwi arabskiej, przebijającego włócznią smoka. Khan el- Khalil- najstarszy rynek w Kairze. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg w Kairze.

 

Dzień 8:

Śniadanie w hotelu. Wymeldunek. Transfer na lotnisko w Kairze. Opieka naszego przewodnika podczas formalności na lotnisku: odprawa paszportowa, sprawdzenie bagażu. Prosimy o podanie szczegółów lotu: imię, nazwisko, numer lotu, godzina odlotu i miejsce docelowe.

 

Program obejmuje

1) 3 noce w Kairze - nocleg + śniadanie
2) 3 noce na statku rejsowym- pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
3) 2 noce w pociągu + kolacja+ śniadanie
4) Wszystkie spotkania i opieka naszych rezydentów
5) Wszystkie wymienione w programie transfery samochodem prywatnym( klimatyzowanym)
6) Wszystkie zwiedzane miejsca wymienione w programie samochodem prywatnym ( klimatyzowanym)+ przewodnik
7) Wszystkie bilety wstępu podczas zwiedzania obiektów z anglajęzycznym przewodnikiem
8) Wszystkie opłaty za usługi i podatki

 

Program  nie obejmuje

1. Opłaty za wizę wjazdową do Egiptu
2. Wszelkich innych rzeczy nie wymienionych powyżej
3. Wskazówek