4 noce w  Kairze / 1 Noc w Aswanie / 3 noce na rejsie po Nilu /
1 noc w pociągu / 4 noce w Sharm El Sheikh

 

Dzień 1:

Przylot na lotnisko w Kairze (Cairo International Airport), gdzie spotkacie się państwo po raz pierwszy z naszym przedstawicielem ( będzie on trzymał kartkę z państwa imieniem i nazwiskiem,dlatego też prosimy o podanie dokładnych szczegółów lotu: nazwa, numer lotu, czas przylotu). Przewodnik pomoże państwu w formalnościach dotyczących: kontroli paszportowej, identyfikacji bagażu i odprawy celnej. Przejazd prywatnym samochodem (klimatyzowanym) i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Kairze.

 

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu będzie czekał na państwa anglojęzyczny przewodnik-egiptolog, który będzie wam towarzyszył podczas wycieczki do trzech wielkich piramid w Gizie (jeden z siedmiu cudów świata). Największa i najstarsza z piramid w Gizie to piramida Cheopsa (Chufu), zbudowana za panowania czwartej dynastii około roku 2960 przed naszą erą. Przed piramidą Khepre znajdziemy Sfinksa ( ciało lwa z głową króla- boga). Obiad w orientalnej restauracji z widokiem na piramidy. Po obiedzie wyruszymy do Sakkara, gdzie znajdują się liczne grobowce oraz świątynie, m.in. piramida schodkowa Dżesera ( starsza o ok. 3 tys. lat od piramidy Cheopsa). Następnie udajemy się do Memphis- miasta, które było stolicą Górnego i Dolnego Egiptu,i które odegrało dużą rolę w historii faraonów, nawet kiedy Teby uznane było oficjalnie za miasto królów w zjednoczonym Egipcie. Powrót do hotelu. Nocleg w Kairze.

 

Dzień 3:

Śniadanie i wymeldowanie się z hotelu. Przejazd klimatyzowanym samochodem do Muzeum Egiptu (pod opieką anglojęzycznego przewodnika- egiptologa). Muzeum to dysponuje zbiorami o pojemności 120 tys. obiektów z czasów od ery prehistorycznej aż do grecko- rzymskiej.Naukowcy obliczyli,że gdybyśmy chcieli poświęcić jedną minutę każdemu obiektowi- musielibyśmy spędzić dziewięć miesięcy, aby zobaczyć całą kolekcję! Oczywiście największą popularnością cieszą się skarby z grobowca króla Tutenhamona, które z resztą zajmują sporą część budynku. Zwiedzanie: Cytadeli Saladyna- zbudowanej przez Saladyna w XII wieku w celu ochrony Starego Miasta Kairu, Alabastrowego Meczetu, Wiszącego Kościoła (El Muallaqa, Sitt Mariam, St Mary)- zbudowanego na szczycie południowej wieży bram Babilonu, synagogi żydowskiej- wzniesionej na przełomie VI i IX wieku naszej ery. Wizyta w kościele Mary Girgis, gdzie zobaczymy wizerunek św. Jerzego jako żołnierza rzymskiego,na koniu krwi arabskiej, przebijającego włócznią smoka.Khan el- Khalil- najstarszy rynek w Kairze. Zaraz po tym będziemy kierować się w stronę dworca kolejowego, skąd pociag ( pierwsza klasa z wagonem sypialnym) zabierze nas do Luksoru. Kolacja i nocleg w pociągu.

 

Dzień 4:

Śniadanie w pociągu. Przyjazd do Aswanu, skąd nasz przewodnik zabierze państwa prywatnym samochodem do Abu Simbel ( konwój w Abu Simbel zaczyna się o 04:00 nocą lub o 11:00 i trwa prawie 8 godzin), gdzie zobaczymy świątynię Ramzesa II i świątynię Nefertiti poświęconą bogini Hathor. Abu Simbel był ostatnim bastionem w starożytnym Egipcie, jak również ostatnim miejscem, gdzie używano hieroglifów. Przy wejściu do świątyni Abu Simbel usytuowane są wysokie na 65 stóp cztery posągi z wizerunkiem króla. Powrót do Aswanu. Nocleg w Aswanie.

 

Dzień 5:

Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Następnie po raz kolejny spotykamy się z naszym przewodnikiem, zabierze on nas na statek. Rejs po Nilu obejmuje pełne wyżywienie na pokładzie statku.Po obiedzie dotrzemy w okolice Wielkiej Tamy ( The High Dam)-nowoczesnej konstrukcji, zapobiegającej przed wylewami Nilu i dostarczającej energii elektrycznej całemu Egiptowi. Następnie zwiedzanie świątyni Philae- poświęconej bogini Izydzie. Widok na wyspę Elephantine, mauzoleum Agha Khan i na ogród botaniczny.Kolacja i nocleg na pokładzie statku.

 

Dzień 6:

Śniadanie na statku. Rejs do Kom Ombo z przewodnikiem. Wizyta w świątyni Kom Ombo- wyjątkowej ze względu na to, że została poświęcona dwóm bogom: Sobkowi (bóg z głową krokodyla) i Horusowi ( bóg z głową sokoła). Obiad. Następnie rejs do Edfu i wizyta w świątyni Horusa. Świątynia ta została wykopana w ubiegłym wieku przez Auguste'a Mariette. Jej dziedziniec,okolice i pobliskie domy zostały przysypane przez piasek. W głębi świątyni znajduje się sanktuarium, gdzie posąg Horusa był pod opieką kapłanów. Kolacja i nocleg na statku.

 

Dzień 7:

Śniadanie na statku. Rejs do Luksoru (opieka przewodnika). Przejazd samochodem na Zachodni Brzeg do Doliny Królów. Niestety wiele grobowców zostało ograbionych, część odzyskanych obiektów można oglądać w muzeach na całym świecie. W czasie tej wyprawy dowiemy się wielu ciekawych historii z czasów starożytnego Egiptu. Następnie czeka nas wizyta w świątyni królowej Hatszepsut, później Kolosy Memnona. Obiad. Wizyta w świątyni Karnak, zbudowanej ponad 2000 lat temu, następnym punktem programu jest zwiedzanie Świątyni Luksorskiej. Kolacja i nocleg na pokładzie statku.

 

Dzień 8:

Po śniadaniu wyruszamy samochodem do Luksoru. Wylot do Sharm El Sheikh.Transfer do hotelu klimatyzowanym samochodem. Zameldowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Sharmie.

 

Dzień 9:

Śniadanie w hotelu. Czas wolny nad morzem.Transport do klasztoru św. Katarzyny, skąd ok. godz. 12 w nocy rozpoczniemy wpinaczkę na Górę Synaj ( Góra Mojżesza- miejsce , gdzie otrzymał on 10 przykazań od Boga).

 

Dzień 10:

O godz. 08:00 rano po zejściu z góry, zwiedzimy klasztor św. Katarzyny. Jest otwarty od 09:00 do północy ( zamknięty w każdy piatek i niedzielę). Klasztor ten został wzniesiony przez cesarza Justyniana ok. 1400 lat temu Jest to najstarszy klasztor chrześcijański w Egipcie. Pierwszą kaplicę w tym miejscu zbudowała cesarzowa Helena, matka Konstantyna Wielkiego. Reszta zabudowań klasztornych wraz z bazyliką Przemienienia Pańskiego powstała około 530 r. n.e. na rozkaz cesarza Justyniana I. Patronką klasztoru jest Święta Katarzyna z Aleksandrii. Według tradycji na pobliskiej Górze Świętej Katarzyny, gdzie obecnie znajduje się niewielka Kaplica św. Katarzyny, ciało 18 letniej zamordowanej chrześcijanki Katarzyny z Aleksandrii, zostało umieszczone przez aniołów na najwyższym szczycie. W X w. zostało ono przeniesione przez mnichów-pustelników na dół góry i umieszczone w złotej trumnie w wybudowanym tutejszym klasztorze. Katarzyny. Od tego czasu miejsce to zaczęto łączyć z jej kultem. Powrót do Sharmu. Nocleg w hotelu w Sharmie.

 

Dzień 11:

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek. Nocleg w Sharmie.

 

Dzień 12:

Śniadanie w hotelu, wymeldowanie się. Transfer na lotnisko. Przelot do Kairu. Transfer do hotelu. Nocleg w Kairze.

 

Dzień 13:

Śniadanie w hotelu. Przejazd samochodem (opieka przewodnika) do Aleksandrii ( ok. 270 km od Kairu). Zobaczymy Katakumby Kom El Shokafa, Kolumnę Pompejusza ( zbudowaną z czerwonego granitu z Aswanu, na cześć cesarza Dioklecjana, wys. ok 90 stóp), Pałac Montazaha ( idealne miejsce, z którego można podziwiać panoramę Aleksandrii) i słynną Bibliotekę Aleksandryjską. Powrót do Kairu.

 

Dzień 14:

Śniadanie w hotelu. Wymeldunek. Transfer na lotnisko w Kairze. Opieka naszego przewodnika podczas formalności na lotnisku: odprawa paszportowa, sprawdzenie bagażu. Prosimy o podanie szczegółów lotu: imię, nazwisko, numer lotu, godzina odlotu i miejsce docelowe.

 

Program obejmuje

1) 4 noce w Kairze - nocleg + śniadanie
2) 3 noce na statku rejsowym- pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje)
3) 1 noc w pociągu + kolacja+ śniadanie
4) 1 noc w Aswanie- nocleg + śniadanie
5) 4 noce w Sharm El Sheikh- śniadanie+ obiadokolacja
6) Wszystkie spotkania i opieka naszych rezydentów
7) Wszystkie wymienione w programie transfery samochodem prywatnym( klimatyzowanym)
8) Wszystkie zwiedzane miejsca wymienione w programie samochodem prywatnym ( klimatyzowanym)+ przewodnik
9) Wszystkie bilety wstępu podczas zwiedzania obiektów z anglajęzycznym przewodnikiem
10) Wszystkie opłaty za usługi i podatki

 

Program  nie obejmuje

1. Opłaty za wizę wjazdową do Egiptu
2. Biletów lotniczych do Luksoru/ Sharmu/ Kairu
3. Wszelkich innych rzeczy nie wymienionych powyżej
4. Wskazówek